Co je u nás nového?

Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p.

SPCSS pravidelně seznamuje své zákazníky s novinkami a zajímavostmi ze své činnosti. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Letošní jarní setkání poskytlo jak aktuální přehled služeb, tak pohled do zákulisí spolupráce s Ministerstvem financí ČR.

Možná trochu symbolicky si na Světový den informatiky připravil SPCSS Jarní setkání se zákazníky, tedy se zástupci resortu Ministerstva financí a několika dalších státních institucí. Úvodního slova se ujal generální ředitel Ing. Vladimír Dzurilla, který rovněž prezentoval nosné téma schůzky – samotnou spolupráci s rozsáhlým resortem MF ČR. Ve zkratce představil současný obor působnosti SPCSS, navrhovaná a realizovaná a řešení a plány na nejbližší období. Největší ohlas pak měla část týkající se odpovědnosti za poskytované služby, která je plně na SPCSS.

Dnes je již málo těch, kdo nikdy neměli co do činění se stavbou či rekonstrukcí. Před pár měsíci začal SPCSS stavět na zelené louce první etapu druhého datového centra. Jaká úskalí stavba takového charakteru a rozsahu přináší, ukázal fotografický časosběr, který poutavým vyprávěním doplnila Ing. Věra Hnátová, ředitelka úseku provozu interních služeb. Následoval ji Ing. Ilja Vrba, obchodní manažer, s konkrétním výčtem poskytovaných služeb a doplňkových činností SPCSS.