Předmět činnosti, vize a mise

SPCSS je státní podnik, který vznikl za účelem plnit ICT strategii svého zakladatele Ministerstva financí České republiky
Home/O nás/Předmět činnosti, vize a mise

Hlavní předmět činnosti nového státního podniku je zaměřen na poskytování služeb provozu IT (infrastruktury, výpočetního výkonu, OS, databází a aplikací v našich datových centrech).

Základem služeb IT infrastruktury SPCSS je služba Housingu pro ICT infrastrukturu zákazníků, která je dle požadavků zákazníků rozšířena o nadstavbové služby poskytnutí infrastruktury (IaaS), platformy (PaaS) nebo IT bezpečnosti (SECaaS). Nabízíme komplexní řešení „ušitá na míru“ potřebám našich zákazníků s důrazem na vysokou úroveň bezpečnosti a dostupnosti našich služeb.

Služba ICT infrastruktury umožňuje zajištění potřebných kapacit a výkonnostních parametrů provozovaných v datovém centru SPCSS se stejnými parametry jako IT infrastruktura provozovaná ve vlastních prostorách zákazníka (servery, úložiště, síťová konektivita, licence, správa a dohled). Výhodou služby je flexibilita pro navyšování i snižování potřebné kapacity (výpočetní výkon, objem paměti a kapacity disků) a také garantovaná kvalita poskytovaných služeb řízená smluvním SLA (Service Level Agreement – definice kvality poskytované služby).

Služby SPCSS plně respektují požadavky na bezpečnost a soukromí jeho uživatelů a jsou v souladu se Zákonem o kybernetické bezpečnosti č. 181/ 2014 Sb.

 

Etický kodex SPCSS (soubor PDF) >>