Seznamte se s MISP

Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p.

Jedním z nástrojů, které používáme pro rozpoznávání bezpečnostních incidentů, je lucemburská zpravodajská platforma MISP – místo pro sdílení informací o bezpečnostních hrozbách v IT oblasti. Je na ni napojeno přes šest tisíc organizací po celém světě, včetně klíčových bezpečnostních složek.

Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p.

MISP (Malware Information Sharing Platform & Threat Sharing) slouží jak pro registraci rizik, tak pro sdílení informací, nástrojů, taktik a postupů cílených útoků a potenciální zranitelnosti. Skvělé místo, kde máte kromě výměny informací i příležitost k rozšiřování oborového přehledu.

Výhody tohoto nástroje si nechceme nechávat pro sebe. Proto jsme pozvali vývojáře z lucemburského „CSIRTu“ (circl.lu) na odborné setkání, během kterého zazní jak novinky, tak především návody, jak MISP používat. Školení je dvoudenní (Praha 17. a 18. září 2018) a je určeno analytikům kybernetické bezpečnosti nebo bezpečnostním specialistům s pokročilejší znalostí software.

Školení je bezplatné, probíhá v anglickém jazyce bez překladu, nutností je vlastní notebook. S ohledem na kapacitu školicího prostoru vyčkejte na potvrzení registrace.